Vývojové oddělení

O našem týmu

1.

Jsme menší tým mladých skvělých lidí. Všichni jsou přátelští, usměvaví a  otevření. Smějeme se spolu v práci i mimo ni. Pokud je nějaký problém, snažíme se ho společně vyřešit.

2.

Jsme rozděleni do menších týmů po 2–4 lidech, podle toho, o jaký se jedná projekt nebo službu. Pracujeme na interních projektech, což je velká výhoda. Snažíme se dobře plánovat, nebýt ve stresu a mít vyvážený work-life balance. Členové týmu se aktivně zapojují do návrhu řešení, vzájemně si pomáhají a kontrolují svůj kód tzv. code-review.

3.

Projekty běží ve Scrumu nebo v Kanbanu. Práci máme zadanou v Jira, kde máme nastavené vlastní workflow. V rámci projektů děláme každý den krátké stand-upy na 15 minut, kde každý řekne, jak je na tom a zda se na něčem nezasekl.

4.

Profese máme specializované na backend a frontend. S devstackem pomáhá provozní tým, který nám spravuje docker image, K8 testovací prostředí i vlastní produkci.

Jak pracujeme?

Pro představu jsme sepsali pár bodů jak ve vývoji pracujeme:

Aplikace programuje v PHP 7/8 a využíváme jeden z nejrozšířenějších PHP frameworků Symfony verze 4 a 5. Rozumně používáme micro services architektruru. Vše máme zapouzdřené v dockeru. Test stage a produkci máme postavenou na Kubernetu a nasazení je na tlačítko. Relační databáze používáme MariaDB, PostgreSQL. Výdejní data se exportují do Elastic Searche nebo se cachují v  Redisu. Logujeme do Graylogu a chyby, které nám zahlásí spolu s Icingou, hledáme v  Sentry. Verzujeme v Gitu, máme k tomu vlastní Gitlab server. Vše máme maximálně automatizované pomocí pipeliny v Gitlabu. Pracujeme agilně ve Scrumu.

Jaké lidi hledáme?

Hledáme programátory PHP, kteří nám pomohou s vytvářením nové platformy pro tvorbu obsahových webů a migrací více než 5 mil. článků do nového CMS. Nebo se zapojí do tvorby unikátního paywall řešení a budou jej dále rozvíjet.